• DOLAR 3,6214 TL
  • EURO 3,8183 TL
  • Altın 144,0293 TL

Bayraktutan Gazetecilerin Gününü Kutladı!

bayraktutan-gazetecilerin-gununu-kutladi

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 10 Ocak Çalışan Emekçi Gazeteciler Gününü Kutladı...
10 Ocak 2013 Perşembe 18:18

 CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 10 Ocak çalışan emekçi gazetecilerin gazeteciler gününü kutladı. Bayraktutan Gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Gazeteciliğin dünyanın en güzel, en heyecanlı, en zor ve en onurlu mesleklerinden biri olduğunu kaydetti. Bayraktutan; “Yerel yönetim ve merkezi yönetimle milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basın, katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevini yerine getiren basın emekçileri, geçmişte olduğu gibi bugün de çok önemli bir yere sahiptir. Bir fedakârlık mesleği olan basın sektöründe özellikle yerel yayın organlarının özverisi takdire şayandır. 


            Gazeteciliğin ana görevleri arasında ilk sırada olan toplumu bilgilendirme hakkı, aynı zamanda vatandaşın doğru haber alma hakkıyla eş değerdir. Gazetecilere yapılacak engelleme, vatandaşın haber alma hakkını engellemek demektir. Anlamsızca halen cezaevlerinde tutuklu bulunan gazeteci meslektaşlarımızın da artık hükümlülük sınırlarını zorlayan davalarının bir an evvel sonuçlandırılmasını gerektiğini düşünüyorum. Dünyanın tarafsız siyasetçileri artık Türkiye'yi “Gazeteciler için devasa hapishane” diye anmaya başladılar. Türkiye'nin silinmesi zor böyle bir unvanı hak etmediğini belirtmek istiyorum. Buna yol açanların bir an önce aklın ve demokrasinin yolunu seçmelerini umuyorum.

          Gazetecilere önemli imkânlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle o günden beri kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü’nün basın çalışanlarının sorunlarının konuşulup çözüm yolları aranması nedeniyle önemli olduğunu düşünüyorum”.
Haber okunma sayısı: 2078Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
2 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Bu ay:
77 hit, 39 ziyaretçi, 39 ziyaret
Toplam:
148133 hit, 43924 ziyaretçi, 61392 ziyaret